Interaktyvus stalas

Daugeliui lietimų jautrus interaktyvus stalas

VADOVAS: Mantas Kavaliauskas, Mantas Radvila


DARBO ESMĖ: Universalus žaidimų stalas su Multi-Touch valdymo technologija sukurtas siekiant kur kas labiau padidinti kompiuterinių žaidimų interaktyvumo lygį ir sklandžiai integruoti komandinį darbą mokymosi procese. Žaidimų stalą sudaro korpusas ir stiklinis paviršius, turintis ekrano ir valdymo funkcijas. Žaidėjas, ranka liesdamas stalo paviršių (ekraną) gali tiesiogiai valdyti programinę įrangą. Vienu metu prie stalo žaisti gali keletas žmonių – technologija pritaikyta reaguoti į visus sąlyčius su ekranu.


DARBO REZULTATAS IR JO PANAUDOJIMO/TAIKYMO GALIMYBĖS: Universalų žaidimų stalą sudaro dėžės formos korpusas, kuriame talpinama technologinė įranga, bei stiklinis paviršius, atliekantis ekrano ir valdymo funkcijas. Korpuse integruota infraraudonųjų spindulių kamera fiksuoja kiekvieną sąlytį su stikliniu paviršiumi, kuriuos toliau apdoroja speciali programinė įranga. Kamera vienu metu gali fiksuoti visus prisilietimus paviršiuje, į kiekvieną jų reaguos ir programinė įranga – tokiu būdu žaidimų stalu vienu metu gali naudotis keletas asmenų.
Stalas pritaikytas mokomojo portalo vaikams Mokinukai.lt žaidimams. Geriausiai iliustruojantis universalaus stalo privalumus - aukšto lygio interaktyvumą ir tinkamumą komandiniam darbui – žaidimas „Sudėliok herbus“. Žaidime iš herbų gausybės prašoma išrinkti Lietuvos herbus ir pele nutempti juos į specialiai paliktą vietą. Kompiuteriu šį žaidimą žaisti vienu metu gali vienas asmuo. Tuo tarpu žaidžiant prie interaktyvaus stalo, herbus dėlioti gali keletas žmonių vienu metu, tuo pačiu metu galima judinti kelis herbus – kiekvienas prisilietimas suprantamas kaip atskiro pelės žymeklio veikimas.


Šis interaktyvus stalas dėl savo universalumo gali būti pritaikytas bet kokioje srityje, sukūrus norimą ir tinkamą programinę įrangą – žaidimus, projektavimo įrankius, demonstracijas, simuliacijas ir pan.Interaktyvus stalas mokyklai - multitouch table
Interaktyvus stalas mokyklai - multitouch table
Interaktyvus stalas mokyklai - multitouch table
Interaktyvus stalas - pagrindinis meniu